Provádíme veškeré práce se sádrokartonem, sádrokartonové desky, montáž sádrokartonu, sádrokartonové systémy...

Sádrokartony se v poslední době staly oblíbenou a univerzální stavební technologií s širokými možnostmi využití.

 

Mezi hlavní výhody patří:

  1.  možnost použití kdekoliv v domě

  2. desky lze opatřit různou finální povrchovou úpravou, od klasické malby až po dekorativní štuky.

  3. rychlost s jakou lze vystavět jakkoliv složitý interiér

  4. nízká pořizovací cena sádrokartonových interiérů nesrovnatelná s investicí do zděných či panelových prvků

  5. interiéry ze sádrokartonu vypadají velice hezky už kvůli ochotě sádrokartonu ke tvarování, řezání a ohýbání, čímž lze vytvořit nejen stěny a stropy, ale jakékoli interiérové prvky prakticky na počkání

  6. předností sádrokartonu je rovněž jeho nehořlavost - dokáže účinně zabránit anebo zpozdit průnik požáru do dalších pater či místností - speciálním druhem sádrokartonu je protipožární sádrokarton pro konstrukce s vysokými nároky na protipožární odolnost

  7. dobré tepelně a zvukově izolační vlastnosti sádrokartonu, zvláště když se kombinuje s přídavnou izolací

  8. sádrokartony nezatěžují nadměrně nosnou konstrukci budov a díky tomu je lze bez obav aplikovat téměř do všech staveb včetně historických domů, u nichž se původně nepočítalo s dalšími vestavbami.

Sádrokarton (neboli sádroš) je deska, jejíž jádro je vyrobeno z chemicky upraveného sádrového jádra, které je opláštěno speciálním kartonem. Sádra je ekologicky i biologicky dokonalý stavební materiál. Přispívá k tepelné pohodě člověka, zlepšuje zvukovou izolaci prostoru, řeší protipožární ochranu staveb a reguluje vlhkost vzduchu.

Obraťte se na nás, poradíme Vám, jaký sádrokarton zvolit, aby odpovídal typu požadované rekonstrukce, dodáme jej, nařežeme a kvalitně provedeme jeho montáž. I přesto, že se jedná o lehký materiál a montáž sádrokartonu není nijak náročná, vyžaduje praxi a zkušenost, aby byl výsledek precizní.